Scotch Fancy

 
scotch @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Duruş25Yarım ay şeklinde. Hareketli. Ayaklar geriye doğru hafif eğik.Çok dik. Yeterince yarım ay şeklinde değil. Çok sert, bükülmeyen ayaklar ve baldırlar. Butlar görünmez. Veya duruş yatık. Çok sinirli. Yeterince hareketli değil. Kuyruk tüneğin altına yeterince inmez. 7 şeklinde. Veya çok dik.
Biçim20Beden: uzun, aşamalı olarak incelen bir silindir şeklinde. Vücudun üst tarafı dış bükey alt tarafı iç bükey olmalıdır.Heybetli, çok geniş. Göğüs çok dolgun. Boyun ve/veya sırt köşeli.
Omuzlar ve Sırt20Dar ve yusyuvarlak omuzlar. Omuz aralarında çukurluk yok. Yay şeklinde yuvarlak bir sırt.Omuzlar köşeli, geniş. Kanatların bağlantısı çok belirgin. Omuzlar arasında çukur var.
Baş ve Boyun10Baş: küçük ve oval. Boyun: uzun ve dar.Baş çok iri (büyük). Boyun kısa ve belirgin değil.
Ölçü1017 cm.Çok küçük.
Tüy Yapısı10Tüyler sağlıklı,gür,düz ve temiz olmalıdır. Kuşun hiçbir bölümünde kıvırcıklık veya talaz görülmemelidir. Kırmızı ve portakal rengi hariç bütün renkler olabilir.Sağlıklı değil. Kirli. Yıpranmış, kıvırcık tüylü ve /veya talazlı.
Kuyruk5Uzun, dar, tüneğin olabildiğince altına doğru. Kuyruk, sırtın kamburlaşan bir uzantısı gibidir.Kısa, geniş, çatallı. Tüneğin yeterince altına doğru değil.
 

R_3e
R_3f
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git