Sud Hollandis (Güney Kıvırcığı)

 
gunKiv @ [E] Irk Kanaryaları
KriterPuanStandartHatalar
Duruş157 rakamı şeklinde. Vücut ile boynun açısı 90 derece olmalıdır.Tam bir 7 rakamı görünümünde değil. Kuyruk tüneğe değer vaziyette. Ayaklar bükük. Duruş tünekte yeterince dik değil. Diz eklemi öne doğru.
Bacaklar10Bacaklar mümkün olduğu kadar uzun, gergin ve sağlam. Baldırlar tüylüdür.Bacaklar kısa. Butlar yarı çıplak veya çıplak.
Tüy10Tüyler mümkün olduğu kadar parlak ve kaliteli. Baş, boyun ve karın tüylerinde kıvırcıklık olmamalıdır.Yıpranmış, kıvırcık bölümleri tam kıvırcık değil. Boğazda ve karnın altında kıvırcıklıklar var. Horoz Tüyleri var.
Boy10En az 17 cm.dir.17 cm den küçük
Manto10Simetrik, yüksek ve iyi gelişmiş tüylerden oluşmalıdır. Mantonun düz ve belirgin bir orta çizgisi olmalıdır.Simetrik değil. Yetersiz gelişmiş. Orta çizgi düz değil. Çok küçük. Çok Büyük.
Göğüs Kıvırcıkları10Simetrik ve sepet biçimindedir. Göğüs tüyleri İki taraftan simetrik yükselmelidir.Çok zayıf. Göğüs çıplak. Sepet şeklinde değil. Asimetrik.
Yüzgeçler10Yüzgeçler butların tam önünden yukarıya doğru yükselir. Kuvvetli ve simetrik olmalıdır.Eğik. Çok zayıf. Çok aşağıda. Simetrik değil.
Baş ve Boyun10Baş ince, yılan başı gibi ve parlak. Boyun, uzun ve parlak, öne eğiktir. Baş ve boyun tüyleri düz olmalıdır.Baş çok büyük ve yuvarlak. Boyun kısa ve dolgun. Başta ve boyunda kıvırcık tüyler var.
Kuyruk5Sıkı ve kapalı.Kuyruk geniş ve açık
Kanatlar5Kanatlar birleşik ve uzundur. Çaprazlanmadan kuyruk üstünde durmalıdır.Sarkık ve/veya çapraz
Genel Kondisyon5Kendi özelliğini sergiler bir duruş göstermelidir. Sağlıklı ve temiz olmalıdır. Bütün renkleri olabilir. Tırnaklar düz olmalıdır.Sağlıksız. Kusurlu. Tırnaklar, parmaklar ve gagada şekil bozuklukları var. Tırnaklar tirbuşon şeklinde
 

R_3e
R_3f
R_3j
R_3k
R_3l

Sponsorlar

Linkler


tkkkf.com Yarışmalar İstatistik BilezikTürk

info@tkkkf.com© Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu  V1.0-208, - Written by Jesus_Tr
Sayfa Başına Git